Články

Potraviny, které pomohou od bolesti

10. 10. 2020  Šéfkuchař Avatar
Potraviny, které pomohou od bolesti

Bolest dokáže někdy potrápit a pokazit celý den. Při prvním příznaku bolesti většinou každý sáhne po prášku, který by měl nabídnout pomoc. Ne vždy ale prášek zabere a navíc je plný chemických látek a našemu tělu nijak neprospěje. Víte, že existuje přírodní cesta jak si ulevit od bolesti?

Hřebíček – pomůže na bolest zubů

Hřebíček je snadno dostupné koření, které má každý v domácnosti. Krásně voní, pročišťuje organismus a lze použít jako přírodní dezinfekce. Pokud máte problémy s bolestí zubů, rozkousejte hřebíček v ústech nebo vypijte čaj s několika hřebíčky. Z vlastní zkušenosti vždy pomůže od bolesti.

Máta – proti bolesti a zlepší zažívání

Velmi oblíbená bylinka, která voní po mentolu se často přidává do čisté vody, aby zpříjemnila chuť vychlazeného džbánku v letním období. V zimě je oblíbený mátový čaj, stačí jednoduše vyvařit několik kusů mátových lístků a poté vypít. Pokud vás trápí zažívání nebo bolest svalů, stačí pít pravidelně jeden mátový čaj denně.

Zázvor – proti bolesti v krku

Silná chuť zázvoru dokáže vyléčit nepříjemnou bolest v krku. Zimní rána dokážou způsobit nepříjemnou bolest v krku a právě jednoduše zázvorem si můžete ulevit. Zázvor můžete nakrájet na plátky, nebo udělat si výborné smoothie z jablka, pomeranče a zázvoru. Chuť je osvěžující a silná.

Bez komentářů

Zanechat odpověď