Články

Kouříte? Bylinky, které pročistí organismus

13. 11. 2020  Šéfkuchař Avatar
Kouříte? Bylinky, které pročistí organismus

Když se rozhodnete, že přestanete kouřit, negativní účinky se projevují ještě dlouho poté. Pomozte svému tělu s očistou a regenerací organismu.

Ostropestřec Mariánský

Jedná se o bylinu, která podporuje funkčnost jater. Její účinné látky chrání jaterní buňky, pomáhá snižovat cholesterol v krvi, detoxikuje tělo a často se používá pro regeneraci jater alkoholiků nebo silných kuřáků. Oblíbené jsou tinktury, drcená semena nebo kapsle. Ostropestřec je skvělá bylina pro regeneraci organismu, kterou můžete začít.

Bez černý

Bez pomůže odstranit odér spojený s nikotinem, látky v něm celkově pročišťují organismus od zplodin a také zlepšují zažívání. Květy bezinek pomáhají proti kuřáckému kašli a pročišťují průdušky. Mimo to bez pomáhá proti bolestem hlavy, zubů, uší a obklady pomohou při křečových žilách.

Ostatní bylinky

Mezi méně známé, ale velmi účinné bylinky také patří Bělotrn kulatohlavý, který zklidňuje a pročišťuje. Je vhodný, když se objeví abstinenční příznaky jako jsou stavy úzkosti, špatná nálada nebo agresivita. Borovice lesní se používá na pročištění a regeneraci organismu, její výtažky mají také protizánětlivé účinky a pomáhají při nemocech dýchacích cest. Používá se při odhleňování, to uzdraví kuřácký kašel a pročistí průdušky. Rakytník řešetlákový je dobrou prevencí pro žilní systém a proti rakovinných nádorů. Jedná se o vitamínovou bombu, která obsahuje Vitamíny A,D,E,F,K a B1,B2,B3,B6,B9. Jetel Luční reguluje cukr v krvi, zlepšuje činnost lymfatických žláz a harmonizuje orgány v těle.

Bonus

Poradíme vám účinný nápoj na čištění plic a organismu. Připravte si zázvor, cibuli, kurkumu a med. Litr vody uvařte a přidejte med, do hrnce přidejte nakrájený zázvor a cibuli. Vařte pár minut a přidejte kurkumu. Po pěti minutách vaření odstavte, nechte vychladnout a dejte do lednice. 3x denně doporučujeme dát si 2-3 lžíce, tento nápoj elimininuje toxiny z dýchacího traktu, bojuje proti rakovině a udrží vaše tělo čisté.

Bez komentářů

Zanechat odpověď