Články

Červená řepa má skvělé účinky na zdraví

3. 5. 2020  Šéfkuchař Avatar
Červená řepa má skvělé účinky na zdraví

Víte, že červená řepa má blahodárné účinky na naše zdraví? Snižuje krevní tlak a pomáhá zlepšit sportovní výkony. To ale není vše, přečtěte si více o tom, co červená řepa přináší pro naše zdraví.

Zlepšuje zdraví trávicího traktu

Červená řepa je skvělý zdroj vlákniny, 150 g řepy obsahuje 3.5g vlákniny. Ta slouží jako potrava pro zdraví prospěšné bakterie ve střevech a tím zvětšuje objem stolice. Tím dochází ke zlepšení zdraví trávicího traktu a chrání před zácpou nebo syndromem dráždivého tračníku.

Udržuje zdravý mozek

Nitráty obsažené v červené řepě zlepšují průtok krve mozku a zásobují mozkové tkáně kyslíkem, tím roztahují cévy a chrání před demencí. Lepší průtok krve frontálním lalokem mozku pomáhá ve schopnosti rozhodování nebo pracovní paměti.

Působí protinádorově

Červená řepa obsahuje obrovské množství antioxidantů a má protizánětlivé účinky podobně jako česnek. Proto je červená řepa vhodná potravina k prevenci proti nádorovému onemocnění.

Pomáhá při hubnutí

Při hubnutí je vhodné konzumovat ovoce nebo zeleninu s vysokým obsahem vody a nízkým obsahem kalorií. To červená řepa má a navíc je bohatým zdrojem bílkovin. To jsou důležité faktory při hubnutí a udržování zdravé tělesné hmotnosti.


Rádi byste červenou řepu konzumovali častěji, ale v jídle vám nechutná? Vyzkoušejte si udělat Smoothie z červené řepy – chutná výborně!

Kategorie a tagy

Sdílet & Vytisknout

Bez komentářů

Zanechat odpověď